o mnie


Z wykształcenia jestem fotografką, absolwentką Szkoły Filmowej 
w Łodzi oraz scenarzystką, absolwentką Szkoły Wajdy w Warszawie 
i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Laureatką konkursu Script Pro 
z Nagrodę Specjalną Cinemax za debiutancki scenariusz oraz nagrody w konkursie Gdańsk Script. Jestem autorką nagrodzonych opowiadań, kampanii reklamowych, scenariuszy reklam radiowych, odcinków serialu paradokumentalnego i teledysku. 
Z doświadczenia także specjalistką w branży reklamowej (art director, copywriter). Z zamiłowania podróżniczką. Lista odwiedzonych miejsc rośnie, lista wymarzonych destynacji także. W każdą trasę wyruszam z aparatem. Lubię odkrywać i uwieczniać piękno, projektować i urządzać wnętrza, dawać nowe życie starym przedmiotom. Prywatnie jestem wrocławianką, mamą małej dziewczynki i opiekunką czworonożnych sióstr mniejszych.

Zapraszam do kontaktu.

Bea Waszkiewicz
IG: @beawaszkiewicz.art
beata@44slides.com

wystawy


Zbiorowe:
Polish Women Photographers "Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek": Terminal Kultury Gocław w Warszawie, Galeria Sztuki Nowy Warzywniak Oliwski Ratusz Kultury w Gdańsku, Galeria W Ramach Sztuki w Olsztynie, Galeria Stacja Muranów w Warszawie, Ratusz Miasta i Gminy w Pleszewie Galeria Fotografii Interferencje w Olkuszu; Galeria Bezdomna we Wrocławiu (portret i akt), Homeless Galery w Nowym Jorku (portret i akt), "Szansa" Galeria Krzysztofa Gierałtowskiego w Warszawie (fotografia kreacyjna), Grupa Plastyczna im. Franka Zappy Muzeum Architektury we Wrocławiu (portret).

Indywidualne:
"KIDS" Pałac Kultury i Nauki w Warszawie podczas festiwalu dla dzieci młodzieży "Kino w trampkach", "KIDS" Klubokawiarnia Mleczarnia we Wrocławiu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kultura Łączy Pokolenia "Inspiracje Flamenco" Przenikanie Kultur (portret, fotografia podróżnicza), Klub Artystów Na Jatkach we Wrocławiu (akt).

Publikacje:
Album "Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek", Album "Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek", Magazyn "foto POZYTYW" (akt).